Dnes nabízíme: Španělský ptáček, nudlová polévka, tiramisu. Ceny vám rádi sdělíme na základě vaší nezávazné poptávky.

Co prosím?

Jako naprosto vážně: Když něco nabízíte, uděláte si na to web a napíšete tam první poslední, včetně instruktážního videa, proč se nikde, ale fakt NIKDE nedozvím, kolik to stojí?

Poslední exemplář, kde jsem na tenhle přístup narazil (lessmess.cz, ani odkazovat se mi na ně nechce) nabízí hned několik variant úložného prostoru. Pátraje po cenách (ceník není!) jsem narazil na něco, co vypadá jako interaktivní kalkulačka nákladů. Vyberete si velikost úložného prostoru, sklad, počet takových prostorů, a pod tím – pod tím není „bude vás to stát cca 85 – 185 – 1856 Kč měsíčně“, ale je tam kolonka „kontaktní informace“, kam napíšete svůj kontakt a na ten vám pošlou nabídku.

To jako kdyby ji dali na web, tak by lidi umřeli na krvácení z očí?

Jestli chcete vědět, co je dealbreaker, tak tohle. Chápu to u vysoce individuálního zboží na zakázku, ale i tam se dá napsat rámcový rozsah cen a příklady („Postel na míru, podle materiálu a složitosti práce 12 – 55.000 Kč“). Ale co si počít s webem, kde netuším, jestli unifikovaná (!) služba stojí desítky, stovky nebo tisíce korun?! A pardon, ale žádné „to je proto, že… blabla…“ (třeba že byste byli zmatení) na tom nic nemění. Není důvod, proč neříct cenu veřejně a nutit lidi, aby psali nezávazné poptávky – snad jen krom toho, že jim pak budete posílat maily „helejte, neobjednali jste si nic, tak proč jste se jako ptali?!“

Nehledě na to, že například tady bych chtěl to menší, ale třeba se podívám do ceníku a řeknu si, že cena toho většího není zas o tolik horší, tak že klidně vezmu větší… ale rozhodně se takhle nebudu ptát nezávaznými poptávkami!

PS: dokonce i tihle mají ceník! (Díky) A že by ho zrovna oni mohli mít jen na vyžádání…

spacex ceníkPPS: Objevil jsem dotaz na tuto firmu z loňska (tehdy se ještě jmenovali jinak), kde se zákazník ptá na ceník. Odpověď „ceník na webu není, víme to, ale mají ho na pobočce, tak si tam zavolejte“ mě dojala. Nakonec ji ale prozradili.

screenshot-www.facebook.com 2015-05-18 13-22-54